Racławice Śl. 06.09.2014 r.

• autor: szymcio, 2015-01-28 10:58

Turniej "Futsal Na Powietrzu" o Puchar Starosty Prudnickiego 2014 r.

Miłym zaskoczeniem było niespodziewane zaproszenie jakie do nas przyszło od organizatora rozgrywek na turniej do Racławic Śląskich. Oczywiście od razu się zgodziliśmy, wszystkie szczegóły zostały dopracowane poprzez korespondencję elektroniczną i pojechaliśmy po walczyć w 7 osobowym składzie.

system gry 4+1, czas 2x7 minut, 7 zespołów podzielono na dwie grupy 4 i 3 drużynowe, awans po dwie drużyny z każdej grupy. Półfinały, mecz o 5 i 3 miejsce, Finał jak dotychczas.

Gr. A:

Racłavia Racławice Śląskie - GTG Głogówek 2-3 (2-1)

Webinspiracje Racławice Śląskie - Albatros Racławice Śląskie 5-0 (0-0)

Albatros - Racłavia 3-10

GTG - Webinspiracje 1-3

Racłavia - Webinspiracje 2-3

GTG - Albatros 4-0

Tabela:

1. Webinspiracje 3 9 11-3 - awans

2. GTG Głogówek 3 6 8-5 - awans

3. Racłavia 3 3 14-9

4. Albatros 3 0 3-19

Gr. B:

Prudnicka Street Racławice Śląskie - FC Łapanka 0-5 (0-3)

Leszczyński 2, Rubczyński 1, Malinowski 1, Walczak 1.

Powiat Prudnicki - Prudnicka Street 0-0

Powiat Prudnicki - FC Łapanka 0-3 (0-2)

Leszczyński 2, Malinowski 1.

Tabela:

1. FC Łapanka 2 6 8-0

2. Powiat 2 1 0-3

3. Prudnicka 2 1 0-5

Półfinały:

GTG Głogówek - FC Łapanka 3-1 (1-0)

Rubczyński 1.

Webinspiracje - Powiat Prudnicki 4-2

5 miejsce:

Racłavia - Prudnicka Street 6-2

3 miejsce:

FC Łapanka - Powiat Prudnicki 7-0 (4-0)

Leszczyński 3, Rubczyński 3, Walczak 1.

Finał:

Webinspiracje - GTG Głogówek 4-0

Skład: Patryk Mikler - Marek Malinowski, Oskar Mielnik, Radosław Rubczyński, Piotr Leszczyński oraz Jakub Walczak i Gracjan Łyba, opiekun drużyny Rafał Rusin.

fot. Puchar 3m. i FC Łapanka plus Galeria obok.

LOKALNA PRASA:

Webinspiracje pierwsze, przed GTG Głogówek!

Siedem drużyn wystartowało w pierwszym turnieju "Futsal na powietrzu w Racławicach Śląskich". Strzelono 73 bramki. Udział brało 52 zawodników.

Zanim przejdziemy do opisywania turnieju napiszmy o tym, że uczestnicy już pytają, kiedy powtórka? Świadczy to o tym, że zawody się udały. Dopisała pogoda, która była za dobra (zbyt gorąco i niskie ciśnienie). Dopisały drużyny, których było aż 7, co spowodowało, że poszczególne zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Uczestnicy oraz kibice byli zaskoczeni bardzo wysokim poziomem gry i cieszyli się, że w Racławicach Śląskich można organizować tak nietypowe zawody piłkarskie.

Przebieg turnieju

W Racławii świetnie zagrał Tomasz Piasecki, który w jednym meczy zaliczył trzy bramki z rzędu. W drużynie GTG, czarnym koniu zawodów, występował burmistrz gminy Andrzej Kałamarz, a barw powiatu prudnickiego bronił wicestarosta Józef Skiba. W Powiecie Prudnickim zagrał Jerzy Gąsior (wybitny piłkarz) oraz Wiesław Rejewicz (znany z występów w Racławii). Warto dodać, że koszulkę piłkarską ubrał sam prezes miejscowego klubu Andrzej Wilisowski (Powiat Prudnicki).

Emocje towarzyszyły kibicom i zawodnikom od samego początku. W meczu otwarcia Racławia prowadziła już 2:0 z GTG Głogówek, ale ostatecznie przegrała 3:2. W drugim meczu późniejszy mistrz, ekipa Webinspiracji, ograła młodych chłopców z Racławic Śląskich. Trzeba pochwalić drużynę Albatrosów. Mieli młody i mało doświadczony skład, ale grali do końca. Kibice w zgodnej opinii cieszyli się, że tak młoda ekipa potrafiła się zorganizować i załatwić stroje sportowe.

Bardzo ciekawy przebieg miał ostatni mecz w grupie A, w którym Racławia walczyła o awans do półfinałów z pewną występów w tej fazie gry ekipą Webinspiracji. Przy stanie 2:2 w ostatniej akcji meczu piłkarze Racławii pechowo wbili piłkę do własnej siatki i musieli mierzyć się jedynie o piątą lokatę.

W drugiej grupie prym wiodła drużyna FC Łapanka, składająca się głównie z zawodników mieszkających w okolicy Głubczyc. Powiat Prudnicki lepszym bilansem bramek awansował do półfinału wyprzedzając chłopaków z ulicy Prudnickiej.

W pierwszym meczu półfinałowym doszło do sensacji. FC Łapanka obstawiana do gry w finale przegrała z GTG w stosunku 1:3. Był to najlepszy mecz drużyny z Głogówka i jeden z najlepszych w turnieju. W drugim półfinale Webinspiracje pewnie pokonały Powiat Prudnicki. W tym meczu Andrzej Gajewski z drużyny Powiatu popisał się pięknym uderzeniem zza połowy boiska i jego gol został wybrany bramką turnieju.

Mecze w strefie pucharowej nie dostarczyły spodziewanych emocji. FC Łapanka pewnie pokonała Powiat Prudnicki 7:0, a Webinspiracje nie były gościnne i ograły GTG 4:0. Webinspiracje na co dzień trenują na tym boisku więc były po cichu kandydatem do czołowej pozycji w turnieju.

Rozdanie nagród

Rozdanie nagród poprzedziło krótkie wystąpienie Starosty Prudnickiego Radosława Roszkowskiego, który poinformował, że na rzecz piłkarskiego klubu Racławia, zostały przekazane nowe stroje piłkarskie, torby sportowe oraz dresy sportowe. Było to możliwe dzięki pozyskaniu środków z UE. W imieniu klubu stroje odebrał Andrzej Wilisowski. Zarówno Starosta jak i wicestarosta wręczali poszczególne nagrody zawodnikom i najlepszym zespołom. Na koniec wszyscy uczestnicy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

• Najbardziej waleczny zawodnik: Tomasz Kraszewski (Racławia).
  • Najlepszy kierownik drużyny: Rafał Rusin (FC Łapanka).
  • Najładniejsza bramka: Andrzej Gajewski (Powiat Prudnicki).
  • Najlepszy bramkarz: Dragomir Rudy (GTG Głogówek).
  • Najlepszy strzelec: Karol Reiwer (Racławia, 10 goli).
  • Najlepszy zawodnik: Ex aequo Tomasz Piasecki i Mateusz Mikonowicz (Racławia, WebInspiracje).

Dziękujemy za uwagę.