statystyki szczegółowe

Aktualności

Liga Halowa 2015/2016 r.

• autor: szymcio, 2015-10-30 15:39

Halowy Turniej "Głubczyckiej Ligi Piątek" piłkarskich o Puchar Dyrektora ZOKiS 2015 r.

Na trzy dni przed rozpoczęciem rozgrywek rozlosowane zostały grupy. Na początku losowania trzech pierwszych kierowników trafiło razem do pierwszej grupy a byli to odpowiednio: Straż Pożarna, Seniorzy i Kazex. Następnie losy pociągnęli TBC, FC Łapanka, Gilbut i trafili do grupy drugiej. Kolejne losowanie na przemian sprawiło, że do pierwszej grupy dołączyli jeszcze ubiegłoroczny zwycięzca Murex i drużyna, która zajęła 3 miejsce tylko tym razem pod nazwą SkowronBud, jednak w tym roku występująca bez swojego czołowego napastnika w składzie. Który w ubiegłych latach zdobywał króla strzelców tej imprezy w tym roku miał Go zastąpić duet (Cieślik, Herba) ten drugi to najlepszy strzelec naszej drużyny z 11 trafieniami z poprzedniej edycji.

6. Grobniki

Mecze od soboty, od godziny 13:00, systemem 2x15 minut, 4+1.

1 kolejka 05.12.2015

grupa A

Seniorzy - Straż Pożarna 13:00  3-4 (2-0)

Regulus - FC Łapanka 15:00  3-4 (0-1)

Skład: Czepczor - Słobodzian D., Leszczyński, Malinowski, Piecha, Niżnik, Moskała, Stalmach, Sobaszek

6. Grobniki 1 0 2-10

Po pierwszej kolejce cała trójka z poprzedniej edycji wygrała swoje mecze. W pierwszej grupie bez problemów i wysoko uczynił to Murex oraz SkowronBud, oraz debiutująca Straż mimo, że do przerwy przegrywała już 2-0, zdołała strzelić 4 bramki pod rząd i odnieść zwycięstwo. W drugiej grupie ciekawie zrobiło się dopiero w naszym spotkaniu, które zostało wybrane najlepszym w tym dniu, podstawą było bardzo szybkie tempo oraz walka o każdy centymetr parkietu. Do przerwy wygrywaliśmy jedną bramką, były też dwie dobre okazje do podwyższenia, ale po starym porzekadle przeciwnik wyrównał. Mecz znów był otwarty, jednak w przeciągu dwóch minut wykorzystaliśmy słaby moment Regulusa i wyszliśmy na trzy bramkowe prowadzenie, które pod koniec meczu też przez własną nieuwagę straciliśmy. Przeciwnik zniwelował straty do jednej bramki, ale na więcej brakło czasu i odnieśliśmy skromne, ale bardzo ważne zwycięstwo.

2 kolejka 06.12.2015

grupa B

Grobniki - TBC 13:00  1-7

FC Łapanka - Gilbut 13:30  1-4 (0-1)

Skład: Słobodzian G. - Słobodzian D., Leszczyński, Malinowski, Piecha, Niżnik, Moskała, Stalmach, Sobaszek

5. Złoczowski Janusz - TBC - 4

Druga kolejka odwrotna do pierwszej, najlepszym wynikiem faworytów był remis ubiegłorocznego mistrza. Dla nas po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu, kolejne trzy punkty byłyby bezcenne. Jednak na drodze stanął nam zespół Gilbut, który swoją żelazną taktyką sprawił, że przez 30 minut biliśmy głową w mur. Jednak porażka ta dużo nas nauczyła i dała wiele do myślenia, a następne mecze już w naszym wykonaniu były całkiem inne. Kolejne zwycięstwo w grupie pierwszej odniosła Straż i wraz Gilbutem mieli komplet punktów. W naszej grupie 4 drużyny miały po 3 punkty i na ten moment decydowała ilość strzelonych bramek, która uplasowała nas na 5 pozycji.

3 kolejka 12.12.2015

grupa B

Regulus - Grobniki 13:00  7-1 (2-1)

Gilbut - Jaco 13:30  3-0 (1-0)

TBC - FC Łapanka 14:00  0-2 (0-1)

Skład: Matoga R. - Słobodzian D., Leszczyński, Malinowski, Piecha, Niżnik, Stalmach, Sobaszek

6. Egipt 3 0 7-19

Po poprzedniej porażce było pewne, że jeśli chcemy awansować to będzie konieczność wygrania wszystkich pozostałych meczy. W całym spotkaniu mieliśmy przewagę i na prowadzenie wyszliśmy po samobójczym trafieniu TBC. W pierwszej połowie mógł być jeszcze remis, ale przeciwnicy nie wykorzystali rzutu karnego. Mimo, ze mieliśmy więcej okazji do zdobycia gola, uczyniliśmy to tylko jeszcze raz. Przewaga dwóch bramek na hali może być szybko odrobiona, ale w tym przypadku tak się nie stało. Nerwowa końcówka sprawiła, ze sędzia usunął dwóch zawodników za czerwoną kartkę z obu drużyn. W innych spotkaniach już po 3 zwycięstwa mają Gilbut i Straż Pożarna, która ograła Murex, tym samym sytuacja ubiegłorocznego mistrza w sprawie awansu była teoretycznie-matematyczna, wygrywając pozostałe dwa mecze musiała liczyć na dalszą dobrą passę Straży Pożarnej.

4. Beleć Michał - Straż Pożarna - 6

W tym dniu rozpoczęliśmy zmagania w grupie drugiej i było raczej pewne, że dopiszemy trzecie zwycięstwo na swoje konto, tym samym 9 punktów po 4 kolejkach. Jednak najbardziej interesowało nas ostatnie spotkanie, poprzednie wyniki sprawiły, że gdyby zwycięstwo odniosła drużyna Regulusa a w ostatniej kolejce cała trójka wygrała to przegralibyśmy rywalizacje w małej tabeli. Stało się jednak inaczej mamy przewagę trzech punktów nad zespołem Jaco, który w meczu obyć albo nie być po pasjonującym pojedynku wygrał z TBC. W grupie pierwszej Straż Pożarna ograła drugi Kazex i sprawiła, że kolejny mecz mistrza i trzeciej drużyny poprzedniej edycji był dla nich ostatnią szansą i rozgrywany awansem. I tak jak w tamtym roku dwukrotnie padł wynik 4-2 dla Murexu, tak i tym razem został powtórzony. Mający nóż na gardle Murex wskoczył na druga pozycję i jeśli pokona w ostatniej kolejce przeciętny Egipt wskoczy do finału.

5 kolejka 09.01.2016

grupa A

SkowronBud - Straż Pożarna 13:00  3-4 (3-1)

FC Łapanka - Jaco 15:30  6-1 (2-0)

Bramki: Niżnik 2x, Malinowski, Leszczyński, Rubczyński, Słobodzian D.

4. Niżnik Damian - FC Łapanka - 7

Przed dzisiejszym spotkaniem po prawie miesięcznej przerwie, żyliśmy myślami, że do awansu wystarczał nam remis. Gorszymy scenariusz to taki, że przegrywamy z Jaco i liczy się bezpośredni mecz, druga opcja to taka, że wygrywa też Regulus i Jaco w takim razie przy małej tabeli, aby awansować Jaco musi nas ograć 3 bramkami, każdy inny wynik da awans Regulusowi a nam 3 lub 4 miejsce. Przed naszym spotkaniem Regulus przegrał swój mecz i w ostatnim decydował jednak bezpośredni pojedynek, który dobrą grą zasłużenie wygraliśmy. Tym samym też o kolejności miejsc 3-5 nie obeszło się bez kalkulacji zadecydowała mała tabela. W grupie pierwszej mająca pewny awans drużyna Straży Pożarnej wygrała swój 5 mecz, mimo, że ponownie przegrywała do przerwy dwoma bramkami chyba św. Florian czuwał i przesądził o końcowym rezultacie. Z rąk awansu nie wypuścił Murex i drugi raz z rzędu zameldował się w finale.

Finał: 10.01.2016

1A Straż Pożarna - 2B FC Łapanka 13:00  1-1 (1-1)

Skład: Słobodzian G. - Słobodzian D., Leszczyński, Malinowski, Piecha, Niżnik, Sobaszek, Rubczyński, Moskała, Stalmach.

Bramki: Sobaszek

2A Murex - 1B Gilbut 13:30  0-1 (0-1)

1A Straż Pożarna - 2A Murex 14:00  3-6 (2-3)

1B Gilbut - 2B FC Łapanka 14:30  2-1 (2-1)

Bramki: Rubczyński

2A Murex - 2B FC Łapanka 15:00  4-6 (3-4)

Bramki: Stalmach 2x, Niżnik, Malinowski, Leszczyński, Rubczyński,

1A Straż Pożarna - 1B Gilbut 15:30 4-4 (2-1)

1. Pierwszy mecz finału z nieobliczalną Strażą Pożarną, która od początku przyjęła taktykę obrony. Licząc na szybkie kontry, zaskoczyli nas i zdobyli bramkę przy pierwszej okazji. Odrobiliśmy straty jeszcze w pierwszej połowie grając w przewadze jednego zawodnika. W drugiej połowie rywal nie przedostał się pod naszą bramkę ani razu, a My próbowaliśmy różnych sposobów, ale jeśli przeciwnik stoi prawie 5 zawodnikami w bramce ciężko było znaleźć lukę i skierować piłkę do siatki.

2. Drugi mecz finału, mający komplet punktów po zmaganiach grupowych Gilbut podejmował , ubiegłorocznego mistrza, który w tym dniu nie mógł skorzystać ze swojego pierwszego bramkarza i w całym finale było to jednak widoczne. Obie drużyny w ostatniej kolejce grupowej odprawiły swojego rywala po 11-0, aby teraz zagrać bardzo dobre widowisko. Jednak losy spotkania przesądziła jedyna bramka zdobyta w pierwszej połowie meczu.

3. Trzeci mecz finału, inne już oblicze Straży Pożarnej, wyglądała na nieco zmęczoną jak i zmieniła też bramkarza, który opuścił halę. Murex szybko objął prowadzenie 2-0, ale jak już bywało na tym turnieju i z jakąś Boską pomocą z czasem zrobił się remis. Krótko przed przerwą Murex ponownie wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie ciekawie jeszcze było do stanu 4-2 i 4-3, ale w końcówce gra zrobiła się bardziej otwarta i dwie szybkie kontry Murexu przesądziły sprawę.

4. Czwarte spotkanie to kolejny mecz grupowych rywali, z tym, że ponownie nie mogliśmy się zrewanżować przeciwnikowi. Po 4 minutach wyszliśmy na prowadzenie i była nadzieja, ze to spotkanie zakończy się inaczej niż w grupie. Jednak po kolejnych dwóch minutach, błędy w ustawieniu sprawiły, że przeciwnik wyrównał i nie oddał już prowadzenia do końca meczu. Mimo, że mieliśmy swoje okazje, konsekwentna gra Gilbutu, który przyzwyczaił nas już do swojej taktyki w tym turnieju, ponownie stała się skuteczna.

5. Spotkanie wicemistrza z mistrzem poprzedniej edycji, nie zawiodło kibiców i stało na wysokim poziomie, a stawką na pocieszenie była druga lokata w turniej, która drugi raz z rzędu ostatecznie po heroicznym boju z otwartą grą i wymianą ciosów przypadła naszej ekipie!

6. Ostatnie spotkanie w grupie finałowej, sprawiło, że przynajmniej do pierwszej połowy, drużyna Gilbutu mająca pewne zwycięstwo w turnieju, nie grała na swoim poziomie i przegrywała już 0-2 by do przerwy strzelić jeszcze bramkę kontaktową na 1-2. W przerwie okazało się, że na ten moment 3 graczy ma po 9 bramek a dwóch z nich jest jeszcze na boisku i gra przeciw sobie spotkanie (trzeci to Igor z Murexu a więc, jeśli tak utrzyma do końca to do bramki już szykował się nasz bramkarz, aby rozstrzygnąć koronę strzelca w serii rzutów karnych), ale od tego momentu mecz nabrał rumieńców, przy stanie 3-3 na 20 sekund przed końcem całą drużyną ruszył Gilbut i nadział się na kontrę, która na bramkę zamienił właśnie zawodnik z tej trójki i mogło być po spotkaniu a taki wynik spychał Murex mimo, że wygrał ze Straż Pożarną na 4 miejsce! Co za obrót spawy! emocje do samego końca i stało się nie wiarygodne na 3 sekundy przed końcem na strzał zdecydował się drugi na liście strzelców zawodnik Gilbutu i trafił! A więc walka na rzutu karne strzelców jest nieunikniona, a Straż spadła na 4 miejsce!

12. Grobniki

Najlepszy bramkarz - Adam Lenartowicz (Gilbut)

Najlepszy strzelec - Michał Beleć (Straż Pożarna) - 10 bramek

(Wyprzedził zawodnika, który również miał taką samą ilość zdobytych bramek. Po serii rzutów karnych wykonywanych po zakończeniu rozgrywek, wynik 2-1)

Wszyscy strzelcy:

1. Beleć Michał - 10 bramek (Straż Pożarna)